Velkoobchod

O firmě

Společnost ALIMPEX FOOD a.s. se od roku 1999 zabývá na území České republiky distribucí, exportem a importem především chlazených potravin. Od roku 2013 rozšířila firma své portfolio o distribuci nechlazených a mražených potravin, nápojů a drogistického zboží. Díky tomu se stala jedinou českou společností, která je schopna pokrýt tímto kompletním sortimentem celé území České republiky. Společnost je ryze českou firmou bez zahraniční majetkové účasti s transparentní vlastnickou strukturou - akciemi na jméno.

Stávající nabídka ALIMPEX FOOD a.s. obsahuje bezmála 3000 položek. V oblasti distribuce chlazených potravin mají dominantní převahu české výrobky, které jsou uváděny na trh i pod vlastními značkami např.: Milkin, Krajanka, Paté du Chef, Zálesák, Krajánek, JovoMix, Blaník. Na českém trhu jsou tyto produkty doplňovány zahraničními specialitami často ve formě exklusivní distribuce.

V rámci zajištění svých obchodních aktivit společnost zaměstnává více než 550 zaměstnanců a využívá 12 distribučních center na území České republiky. Propracovaný logistický sytém umožňuje obchodním partnerům dodávat zboží z centrálního velkoskladu, který má k dispozici více jak 120 nákladních automobilů. Cílem společnosti ALIMPEX FOOD a.s. je dodat svým zákazníkům jakékoli produkty ze své nabídky prostřednictvím moderních komunikačních nástrojů na více než 10 000 odběrových míst v odpovídající kvalitě a včas.