Velkoobchod

Výrobny

Belgie

Společnost Sanpareil byla založena v roce 1960 ve městě Kapelle-op-den-Bos, které leží mezi Bruselem a Antverpami. Od začátku se firma zaměřuje na výrobu paštik z čerstvých jater a tento produkt stál za velkým rozmachem společnosti. Sanpareil je momentálně jeden z nejvýznamnějších výrobců játrových paštik v celé Evropě. Celých 75% výroby je určeno pro export pod vlastní značkou Sanpareil či pod vlastními značkami těch nejprestižnějších supermarketů.

 • Čejetičky

  Počátky mlékárny sahají až do roku 1887. Jako první na mladoboleslavsku začal se zpracováním mléka a výrobou mléčných výrobků její zakladatel, pan Josef Wágner z Kbelu u Benátek nad Jizerou. Tuto výrobu přemístil v roce 1901 z Kbelu do nově zakoupených objektů v Čejetičkách u Mladé Boleslavi. Po 1. světové válce, v roce 1923, došlo k založení Rolnické a družstevní mlékárny v Čejetičkách, kdy od pana Wágnera mlékárnu odkoupili místní rolníci. Rozpad velkých celků v roce 1990 přinesl Mlékárně Čejetičky samostatnost.
  více

 • Praha

  Výrobní závod Alimpex-maso, s.r.o. vyrábí paštiky již od roku 2001. Výrobní závod se specializuje na výrobu širokého sortimentu pasterovaných játrových paštik, balených zejména do plastových vaniček, nebo vakuově balených plátků.
  více

 • Děčín

  Výroba lahůdek, masných výrobků a rybích výrobků v Děčíně začala v roce 2001 a v současné době zde své výrobky vyrábí společnost DELICATES ČR s.r.o.
  více

 • Stříbro

  V roce 1939 bylo založeno mlékařské družstvo vykupující mléko z okresů Stříbro, Stod a Tachov.V roce 1965 začala výstavba nové mlékárny, jejímž hlavním výrobním programem měla být výroba sušeného mléka (termín dokončení stavebních prací byl stanoven na podzim 1966).
  více

 • Žirovnice

  Výstavba mlékárny začala v roce 1904 a roku 1905 byla uvedena do provozu. V tomto roce se zde zpracovávalo 163 000 litrů mléka - tj. 446 litrů denně. Postupem času výroba stoupala a v roce 1913 se dokonce zpracovávalo 257 000 litrů mléka - tj. 704 litrů denně.
  více

 • Kroměříž

  Výstavba mlékárny Kroměříž byla započata na jaře roku 1901 a již v říjnu roku 1902 bylo zpracováno prvních 700 litrů mléka. Sloužila k výuce žáků Zemské mlékařské a sýrařské školy a na svou dobu to byla jedna z nejmodernějších mlékáren tehdejšího Rakouska-Uherska.
  více

 • Bystřice pod Hostýnem

  Mlékárna byla uvedena do provozu v roce 1950, vybavena pastérem o výkonu 5 tisíc l/h, třemi úschovnými tanky po 3 tisících litrech a dřevěnou máselnicí. Počítalo se s dodávkami mléka pro Ostravu, takže vlastní výroba byla omezena na tvaroh a měkké sýry.
  více